Neohodnoceno

Prášek do myčky SONETT (BEZ OBALU)

Ekologický prášek do myčky od značky SONETT.

Skladem (0,978 kg)
Kód: 00202
Značka: Sonett
120 Kč
Kategorie: Úklidové prostředky
Hmotnost: 0.001 kg

Účinný ekologicky zcela rozložitelný prostředek do myčky na nádobí SONETT. Efektivně odstraňuje mastné skvrny i zaschlé zbytky jídla. Nevhodný na stříbro, olovnatý křišťál a ručně malovaný porcelán.

Použití: 15 - 30 ml prostředku na jeden mycí cyklus. Přípravek nasypejte do příslušného zásobníku. Dodržujte pokyny výrobce vaší myčky.

Složení: Sodium silicate, sodium citrate, sodium percarbonate, sodium carbonate, sodium metasilicate. 

Silikáty se získávají roztavením písku se sodou a jsou díky své alkalitě schopny tuk na nádobí zmýdelnatěním přeměnit a zajistit jeho vodorozpustnost. Ulpívající zbytky jídla se pomocí těchto silikátů rozmočí a uvolní. Soda vyráběná z kuchyňské soli a vápna, rozptyluje tuk na jemné kapénky, a podporuje tak schopnost silikátů rozpouštět tuk. Citrát, získávaný při fermentaci vedlejší produktů výroby cukru jako např. melasy, se do čisticího prostředku do myčky na nádobí přidává proto, aby poutal vápník v mycí vodě a chránil myčku před jeho usazeninami; je totiž známo, že mnohé myčky i přes zabudovaný iontový výměník (zařízení na změkčování vody) vodu nedostatečně změkčují.